Druga runda FaceApp

FaceApp

(9.5)
16.08.2022

FaceApp powraca z nową funkcją, która rewolucjonizuje wygląd użytkowników. Teraz ludzie będą mogli wiedzieć, jak będzie wyglądać ich płeć przeciwna

Sponsored Link

Przez kilka dni w 2019 roku wszyscy byliśmy starsi. Ciekawość, jak będzie wyglądał nasz wygląd za kilka lat, skłoniła wiele osób do pobrania FaceApp.
Aplikacja, która edytuje obrazy przy użyciu sztucznej inteligencji, przez chwilę była modna i nie było już użytkownika, który nie zastosowałby efektu starzenia się na swoim portrecie. Kilka dni temu wiadomości FaceApp pojawiły się ponownie, gdy aplikacja pozwoliła ludziom zmienić płeć w portretach. Ale oprócz wypełnienia sieci zdjęciami ludzi, którzy byli kobietami zamiast mężczyzn i odwrotnie, program ponownie spotkał się z ostrą krytyką dotyczącą bezpieczeństwa, przetwarzania danych i komentarzy na temat oczekiwań, że fałszywe obrazy, które produkuje, mogą Generować.

Zobacz nas inaczej

Możliwość edytowania zdjęć w FaceApp sprawiła, że ​​jest ona jedną z najczęściej pobieranych w sklepach z aplikacjami mobilnymi Google i Apple. Po sukcesie w 2019 r., Kiedy pozwolił nam się starzeć, w 2020 r. Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak wyglądalibyśmy, gdybyśmy byli płci przeciwnej. Nagle wszystkie grupy WhatsApp zapełniły się zdjęciami osób ze zmienioną płcią.
Zjawisko stało się tak wirusowe, że efekt został zastosowany do wielu osób publicznych w polityce, sporcie i rozrywce w różnych krajach. Jednak zabawa ma swoją cenę, a FaceApp otrzymał mieszane recenzje.
Jedną z obserwacji, które otrzymała nowa funkcja Face App, było to, że zezwalając jedynie na zmianę płci między mężczyznami i kobietami, wyklucza ona w pewien sposób różnorodność płci. Oznacza to, że chociaż dziś wiele grup społecznych broni wyboru różnych klas płci, nie jest dobrze, że aplikacja oferuje wyłącznie opcje dla mężczyzn lub kobiet.
Ponadto specjaliści wskazali, że po zastosowaniu filtra program generuje obraz, który wywołuje u ludzi fałszywe oczekiwania co do tego, co faktycznie może osiągnąć transformacja płciowa.

Stara krytyka

Gdy pojawiły się informacje o FaceApp i jego nowym narzędziu, pojawiły się głosy wskazujące, że aplikacja jest niebezpieczna z punktu widzenia przetwarzania danych i prywatności użytkowników. Krytyka została zgłoszona w 2019 r. Przed pierwszą chwilą popularności programu.
Biorąc pod uwagę wątpliwości związane z ochroną informacji w edytorze zdjęć, FaceApp zaktualizował podstawy i warunki dotyczące polityki prywatności w czerwcu 2020 r. (Na kilka dni przed pojawieniem się nowego efektu zmiany płci).
W nowej umowie, którą akceptuje użytkownik, rejestruje się, że FaceApp prześle do sieci tylko te obrazy, które zostały specjalnie wybrane do edycji (wcześniej ta sekcja nie istniała, więc program miał dostęp do całej bazy zdjęć zdjęć użytkownika), z kolei plik wybrany do edycji jest szyfrowany i pozostaje w pamięci tymczasowej, dlatego tylko użytkownik ma dostęp do tego zmienionego obrazu, a na koniec FaceApp wyraźnie stwierdził, że nie korzysta ze zdjęć, które są są ładowane do celów innych niż ich oprogramowanie lub udostępniane jakiejkolwiek innej aplikacji lub bazie danych.
Oprócz zmian nowe głosy potępiły, że bezpieczeństwo aplikacji nie jest całkowicie kontrolowane. Wśród zasad ochrony prywatności FaceApp obsługuje gromadzenie poufnych danych na urządzeniu, przez które uzyskuje się dostęp do aplikacji, oraz dużą ilość informacji na temat użytkowników, którzy łączą swoje konta na Facebooku.

Wiadomość o powrocie FaceApp jest ważna, ponieważ wywołała kilka interesujących debat w świecie Internetu. Prowadzi nas do refleksji nad ciekawością, że wszyscy musimy patrzeć na nasze twarze w odmienny sposób (bez względu na to, czy jesteśmy starzy czy płci przeciwnej), pozwala nam dyskutować, czy jedynymi dostępnymi funkcjami są tak naprawdę tradycyjne kobiety i mężczyźni, które aplikacja zawiera w każdy obraz i wreszcie ponownie wywołuje debatę na temat bezpieczeństwa w Internecie i troski, którą wszyscy musimy mieć jako użytkownicy.

Druga runda FaceApp

Druga runda FaceApp

FaceApp powraca z nową funkcją, która rewolucjonizuje wygląd użytkowników. Teraz ludzie będą mogli wiedzieć, jak będzie wyglądać ich płeć przeciwna
Sponsored Link


FaceApp
Apps
O nas | Warunki | Kontakt | plcoon.com Gowa internet mobile SL VAT ID: B87495891. Todos os direitos reservados. | Zobacz informacje