Facebook uruchamia nową aplikację do gier

Facebook

(9.9)
20.05.2022

Facebook ogłosił odejście z Facebook Gaming. Aplikacja jest już dostępna w Google Play dla użytkowników Androida i będzie dostępna w przyszłości na iOS

Sponsored Link

20 kwietnia 2020 r. Na Facebooku pojawiła się ważna wiadomość, gdy gigant mediów społecznościowych uruchomił Facebook Gaming: Oglądaj, graj i łącz. Oprogramowanie jest w trybie próbnym od 2018 roku. Jest to aplikacja, która najpierw spodoba się użytkownikom Androida, podczas gdy fani iOS będą musieli poczekać na zatwierdzenie projektu.
Facebook Gaming można pobrać z platformy Google Play Store. Z Facebooka projekt dąży do większej obecności w dziedzinie gier wideo i transmisji strumieniowej na żywo graczy, co oznacza transmisję na żywo do widzów z ekranu gracza.
Ze względu na silną konkurencję mają one związek z Twitch i YouTube Gaming, które są platformami dominującymi na tym polu. Użytkownicy Twitcha spędzają na platformie prawie 3 godziny, a ich wiek to około 21 lat. Dlatego Facebook musi zapewnić przynajmniej taką samą jakość usług, aby stać się poważnym konkurentem w tym trudnym zadaniu.

Facebook i gry wideo

Facebook ma kilka hitów, takich jak FarmVille lub Words With Friends, ale te tytuły mają 10 lat i straciły popularność. W miarę upływu czasu, gdy najważniejsza sieć społecznościowa straciła popularność pod względem gier wideo, Twitch i YouTube Gaming osiągnęły dużą liczbę użytkowników i wdrożyły strategie, które dały im wyniki w celu poprawy doświadczenia graczy.

Dzięki nowej dedykowanej aplikacji do gier Facebook ma nadzieję zdobyć zainteresowanie zwykłych graczy bezkompromisowymi grami, ale zdecydowanie muszą zwrócić uwagę większych graczy, dla których muszą włożyć więcej wysiłku. Chodzi o to, że ci, którzy lubią streaming online, są fanatykami bardziej złożonych i bardziej rozwiniętych gier. Podsumowując, zadanie jest skomplikowane, ponieważ większość użytkowników Facebooka jest bardziej przyzwyczajona do oświetlenia gier. Oczywiście można to zmienić, tworząc kompletne, wysokiej jakości wrażenia dzięki nowym produktom.

Przemysł gier wideo od dawna koncentruje się na gigantach takich jak Google, Amazon i Microsoft. Ludzie znani w środowisku jako Ninja otrzymują kilkadziesiąt milionów dolarów, aby zachwycić publiczność swoimi występami. Ninja ma bazę około 10 milionów obserwujących na całym świecie. Ta strategia i podejście wydawało się wymknąć z Facebooka i nie byli w stanie skorzystać z tego typu marketingu na czas.

Funkcja Go Live

Nowa strategia Facebooka związana z grami wideo wprowadza funkcję Go Live. Ta usługa zapewni graczom bardzo prosty i łatwy w użyciu interfejs systemowy. Wystarczy kilka kliknięć, aby zapisać grę. Potencjalnie może to spodobać się wielu początkującym graczom, nawet tym, którzy są nieco bardziej ambitni i chcą zostać kolejną gwiazdą w świecie gier. W ten sposób Facebook będzie mógł zatrzymać swoich odbiorców, ale już w tej chwili, aby zdobyć więcej obserwujących, będzie musiał zrobić co w ich mocy.
Facebook to ogromna społeczność. Mając ponad 2,5 miliarda użytkowników i dużą bazę danych zawierającą informacje na ich temat, można opracować bardzo dobrą strategię zaspokajającą ich zainteresowania. Pozwala im to opracować indywidualne podejście do każdego użytkownika w oparciu o jego upodobania, zachowania i zwyczaje. Jeśli dla każdego użytkownika zostanie wybrany specjalistyczny zbiór interesujących materiałów, doprowadzi to do długoterminowego zainteresowania i doświadczenia.

Działalność Facebooka zawsze koncentrowała się na pogłębianiu gustów użytkowników, oferując im odpowiednie informacje na tematy, które już ich interesują. Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę zainteresowanie sieci społecznościowej rynkiem gier wideo, jest fakt, że w 2014 r. Kupili Oculus VR. Decyzja odzwierciedla zainteresowanie zorientowane na przyszłość i oczekiwanie na boom rzeczywistości wirtualnej.

Najnowsze wiadomości na temat Facebooka i jego zainteresowania światem streamingu i graczy pokazują, jak bardzo interesuje się branża gier wideo pod względem ilości pieniędzy i ludzi, które zawierają.

Facebook uruchamia nową aplikację do gier

Facebook uruchamia nową aplikację do gier

Facebook ogłosił odejście z Facebook Gaming. Aplikacja jest już dostępna w Google Play dla użytkowników Androida i będzie dostępna w przyszłości na iOS
Facebook z nowymi zasadami usuwania szkodliwych treści

Facebook z nowymi zasadami usuwania szkodliwych treści

Facebook wprowadza szereg zmian związanych z cenzurą postów w sieciach społecznościowych. Pomogą usunąć podejrzane materiały
Facebook uruchamia Facebook Shop

Facebook uruchamia Facebook Shop

Najczęściej używana sieć społecznościowa stwarza opcję kupowania i sprzedawania produktów. Wraz ze wzrostem zakupów online. Znajdź integrację z Instagramem i WhatsApp
Sponsored Link


Facebook
Apps
O nas | Warunki | Kontakt | plcoon.com Gowa internet mobile SL VAT ID: B87495891. Todos os direitos reservados. | Zobacz informacje