Facebook z nowymi zasadami usuwania szkodliwych treści

Facebook

(9.9)
20.05.2022

Facebook wprowadza szereg zmian związanych z cenzurą postów w sieciach społecznościowych. Pomogą usunąć podejrzane materiały

Sponsored Link

Najnowsze wiadomości na Facebooku twierdzą, że sieć społecznościowa zapłaci swoim moderatorom łącznie 52 miliony dolarów odszkodowania. Firma podjęła decyzję o zapewnieniu tej sumy pieniędzy swoim pracownikom, którym powierzono trudne zadanie usuwania brutalnych i szkodliwych treści. Materiał został przesłany za pośrednictwem zdjęć i filmów opublikowanych jako posty przez użytkowników. Sprawa trafiła do kalifornijskiego wymiaru sprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych.

Tło podobnych wydarzeń

Napięcie między Facebookiem a jego moderatorami ma precedens w 2018 r. W przypadku pracowników Accentury przeciwko Facebookowi. Accenture powiedział, że sieć społecznościowa nie chroniła swoich pracowników, którzy byli systematycznie poddawani szokującym materiałom z przemocą, wszeteczeństwem, ścięciem, terrorem, okrucieństwem wobec zwierząt, strzelaniem i tym podobnymi. Ze względu na potrzebę leczenia niektórych pracowników osiągnięto ugodę w wysokości 1000 USD na każdego uczestnika procesu. Ci, którzy mogli udowodnić traumatyczne wyniki medyczne w wyniku swoich zobowiązań do pracy, mieli prawo do bezpłatnego leczenia i mogli pozwać do 50 000 USD.
Firma zawsze wyrażała wdzięczność ludziom za znalezienie i wyeliminowanie niebezpiecznych materiałów. Firma wielokrotnie powtarzała, że ​​zobowiązała się do zapewnienia im dodatkowego wsparcia.
Pracownicy na całym świecie dzielą te same skargi, co ich amerykańscy odpowiednicy. Chris Gray, który pracował dla firmy w Irlandii, opowiada o sprawie na podstawie własnego doświadczenia. Gray był zmuszony zobaczyć obrzydliwe obrazy egzekucji, masowych samobójstw, rasistowskich publikacji i innych tortur popierających państwo islamskie. Problemy pojawiające się w wyniku tego systematycznego spojrzenia na takie materiały nieuchronnie prowadzą do stresu pourazowego. Mówi, że trauma może pozostać niezidentyfikowana przez długi czas, ale z czasem może wykryć drażliwość, wrażliwość emocjonalną i niestabilne zachowanie.

Wzmocnienie kontroli

Ze swojej strony Facebook coraz częściej opracowuje innowacyjne praktyki identyfikowania nieprzyjemnych treści. Za pomocą wyszkolonych programów sztucznej inteligencji możesz znaleźć teksty i obrazy graficzne, które nie są zgodne z zasadami Facebooka. Na początku 2020 r. Firma zwiększyła eliminację przemocy i propagandy nienawiści. Kilka grup w sieci społecznościowej zostało zbanowanych z powodu wezwań do zamieszek.
Dla porównania w samym pierwszym kwartale 2020 r. Usunięto około 4,7 miliona stanowisk w porównaniu do 1,6 miliona w tym samym okresie w 2019 r. Mark Zuckerberg, CEO, uważa, że ​​podejście z etykietami ostrzegawczymi dla Wrażliwe materiały odniosły również duży sukces. Przeniesienie pozwoliło użytkownikom zdecydować, które treści oglądać, a które nie.
Wcześniej w tym miesiącu ogłoszono wiadomości na Facebooku dotyczące utworzenia rady nadzorczej i niektóre składające się na nią nazwiska. W skład zespołu wchodzą naukowcy, dziennikarze, pisarze, a nawet laureat Nagrody Nobla. Celem jest przyjęcie definicji dotyczących treści przesyłanych do witryny i może powodować problemy. Prezes Facebooka powiedział, że liczne skargi dotyczące szkodliwych treści skłoniły ich do podjęcia decyzji. Po utworzeniu rady będzie działać niezależnie od spółki i będzie mieć najwyższą władzę arbitrażową w odniesieniu do wątpliwych treści.
Amerykańska firma informuje użytkowników, że większa przejrzystość ma na celu wyeliminowanie podejrzeń o ingerencję polityczną na Facebooku. Zgodnie z tym najważniejsza sieć społecznościowa na świecie będzie walczyć o uniknięcie ingerencji wyborczej i masowej dezinformacji. Facebook zapewnił również, że wybór pierwszych dwudziestu członków wziął pod uwagę ich doświadczenie zawodowe i szkolenie. Rada nadzorcza obejmuje byłych polityków, sędziów i wydawców z całego świata, w tym z Wielkiej Brytanii, Węgier, Izraela, Pakistanu, Kolumbii i Afryki. Zespół mówi w ponad 29 językach, co pokazuje poszukiwanie wielu planów.
Zarząd nie planuje zajmować się sprawami, w których decyzja została już podjęta, a firma usunęła treść według własnego uznania. Dopóki nie powstanie cały zespół, prace będą prowadzone przez pierwszych dwudziestu członków, którzy będą mogli przeglądać sprawy i identyfikować podniesione punkty widzenia. Pozostali członkowie tego panelu zostaną ogłoszeni w przyszłym roku.

Facebook uruchamia nową aplikację do gier

Facebook uruchamia nową aplikację do gier

Facebook ogłosił odejście z Facebook Gaming. Aplikacja jest już dostępna w Google Play dla użytkowników Androida i będzie dostępna w przyszłości na iOS
Facebook z nowymi zasadami usuwania szkodliwych treści

Facebook z nowymi zasadami usuwania szkodliwych treści

Facebook wprowadza szereg zmian związanych z cenzurą postów w sieciach społecznościowych. Pomogą usunąć podejrzane materiały
Facebook uruchamia Facebook Shop

Facebook uruchamia Facebook Shop

Najczęściej używana sieć społecznościowa stwarza opcję kupowania i sprzedawania produktów. Wraz ze wzrostem zakupów online. Znajdź integrację z Instagramem i WhatsApp
Sponsored Link


Facebook
Apps
O nas | Warunki | Kontakt | plcoon.com Gowa internet mobile SL VAT ID: B87495891. Todos os direitos reservados. | Zobacz informacje