Anno 1800 Review

Zaktualizowano 14.07.2020

Anno 1800 to gra strategiczna, w której wcielasz się w rolę władcę którego zadaniem jest stworzenie dobrze spisującej się metropolii
Likes 12,886


Nasza ocena (9.8)
Cena: Darmowe
Kategoria : Gry
Deweloper : Ubisoft Blue Byte
Sponsored Link

Anno 1800 jest kolejną odsłoną popularnego cyklu strategii ekonomicznych, nad którą pieczę sprawuje należące do firmy Ubisoft studio Blue Byte. Produkcja trafiła na platformę PC, a jak sugeruje tytuł jej akcja została osadzona w czasach rewolucji przemysłowej – mowa o epoce doniosłych odkryć geograficznych i naukowych oraz wszechobecnej industrializacji. 

Podobnie jak w poprzednich częściach serii w Anno 1800 gracz wciela się w rolę władcy, na którego barkach spoczywa zadanie stworzenia dobrze prosperującej metropolii. Rozpoczynając zmagania z zaledwie garstką poddanych i skromną osadą, musi on kierować ludzi do pracy przy pozyskiwaniu surowców niezbędnych do przetrwania oraz wznoszenia kolejnych budowli oraz tworzyć skomplikowane łańcuchy produkcyjne; ważne jest także umiejętne zaplanowanie miejskiej infrastruktury w celu przyspieszenia procesów zachodzących w mieście. Nadwyżkami posiadanych dóbr można natomiast swobodnie handlować lub wymieniać je na takie, których w danym momencie brakuje. Należy przy tym pamiętać również o zadbaniu o potrzeby mieszkańców i zaspokajaniu popytu na określone towary.

Jeśli natomiast nasze działania doprowadzą do tego, że wirtualny skarbiec zacznie świecić pustkami, zawsze można uregulować podatki w taki sposób, by załatać dziurę budżetową (choć ucierpi na tym szczęście obywateli). Istotnym elementem zabawy jest również dyplomacja – z sąsiadami można nawiązywać mniej lub bardziej przyjazne stosunki, zawierać sojusze czy wreszcie toczyć wojny.


Select Device to get Review
Cena: Darmowe
Kategoria : Gry
Deweloper : Ubisoft Blue Byte
Sponsored Link

O ..

Firma Ubisoft zapowiedziała następujące dodatki: Zatopiony skarb (Sunken Treasures), Botanica i Przeprawa (The Passage). Koszt przepustki sezonowej to 99zł. Oprócz wspominanych dodatków, posiadacze przepustki sezonowej zyskają dostęp do przedmiotów kosmetycznych: portretu więźnia oraz dwóch logo firmy (Promethean Fire i Eagle Crest). Dodatek Zatopiony Skarb przedstawi nową postać - ekscentrycznego naukowca. Razem z nim ruszymy na niezbadaną europejską wyspę, by odnaleźć ukryty skarb. Botanica, odblokuje nowy budynek - ogród botaniczny, który zwiększy atrakcyjność naszego miasta i przyciągnie turystów. Kolejną nowością będzie pawilon muzyczny, który pozwoli odsłuchiwać utwory ze ścieżek dźwiękowych poprzednich odsłon gier Anno. Przeprawa zabierze nas na koło podbiegunowe, gdzie przeprowadzimy poszukiwania zaginionej wyprawy polarnej. Przetrwanie w tak skrajnych warunkach będzie wymagało skorzystania z zupełnie nowych budynków i narzędzi.


Oprócz wspomnianych dlc, Anno 1800 otrzyma również darmowe aktualizacje, które zawierają:nowy typ budynku umożliwiający wgląd w dokładne statystyki rozgrywki: tryb kooperacji, w którym gracze wspólnymi siłami będą sprawować kontrolę nad pojedynczym imperium;wyzwania społeczności, czyli regularnie pojawiające się zadania dla całej wspólnoty graczy Anno 1800, których wykonywanie będzie odblokowywało nowe przedmioty kosmetyczne dla wszystkich uczestniczących.


Gdy naciśniesz na chatkę, lub na mieszkańców, po prawej stronie znajdziesz ich potrzeby i poziom zadowolenia. Ikonki są identyczne jak te, symbolizujące dany budynek, więc bardzo łatwo zidentyfikować, co potrzebuje twój mieszkaniec. Farmerzy domagają się dostępu do rynku, ryb i podstawowych ubrań. Gdy zaopatrzysz ich w te towary, będziesz mógł ulepszyć chatkę farmerów i stworzyć robotników. Zdobędziesz dzięki temu nową grupę społeczną, która pracuje w nowo odblokowanych budynkach, co znacznie rozszerza zakres twoich możliwości rozwoju. 


 


Wskazówki
Istnieje kilka mozliwosci, które ukrywaja te realizacje, co moze byc bardzo przydatne:

- Po rozpoczęciu rozgrywki, skup się na stworzeniu sporej liczby chatek, dla nowych rezydentów twojej wyspy,
- Stwórz dużo obiektów generujących materiały budowlane,
- Korzystaj z trybu planowania

Pros/Cons
Pros
- Bardzo dobra grafika jak na grę strategiczną,

- Świetnie rozbudowane misję,

- System polityki polegający na zyskiwaniu lub utracie punktów reputacji u poszczególnych npc
Cons
- Po przejściu gry nie mamy dodatkowych misji,

- Przez złe używanie systemu polityki łatwo można urazić jakiegoś npc i wywołac wojnę,
Others..


Search
Premium za darmo!
Uzyskaj dostep do wszystkich tresci premium i znacznie wiekszej ilosci gier i aplikacji oraz pomocy!

ZA DARMO
Wyślij nam swoją aplikację!
Wyślij aplikację do naszego sklepu. Darmowe statystyki, recenzje, pliki do pobrania..

Skontaktuj się z nami
ZASUBSKRYBUJ DZISIAJ!
Zasubskrybuj nasz tygodniowy Newsletter i otrzymuj aktualności na email.
Others..


Klauzula informacyjna Naszą misją jest umożliwienie ludziom pokazywania tylko najlepszych wyników wyszukiwania i recenzji. Dzięki temu zapewniamy Ci ogromny wybór wyników, recenzji, najlepszych gier wideo i aplikacji, wiadomości z gier, zakupów i wiele innych. Pamiętaj, że nie jesteśmy powiązani z żadnym producentem oprogramowania do gier lub aplikacji, chyba że określono inaczej. Wszystkie gry i aplikacje, które można znaleźć w naszym katalogu lub wynikach wyszukiwania, są oryginalne i nie zostały w żaden sposób zmodyfikowane.

Plcoon.com
Sieć grupowa. Ta strona jest zoptymalizowana

plcoon.com 2015© Gowa internet mobile SL VAT ID: B87495891. All Rights Reserved. TOS | Contact | About us | Używamy plików cookie w naszych usługach. Jeśli korzystasz z tej strony, akceptujesz warunki ich użytkowania. Więcej informacji