Far Cry Review

Zaktualizowano 07.07.2020

Far Cry zapewni Ci wartką akcję i dużo strzelania - jeśli właśnie tego szukasz, to ta gra jest stworzona dla Ciebie!
Likes 10,797


Nasza ocena (9.8)
Cena: Darmowe
Kategoria : Gry
Deweloper : Crytek
Sponsored Link

Far Cry jest na pierwszy rzut oka zwyczajną grą z gatunku FPS, propagującą widok z perspektywy pierwszej osoby. Jednak porzucając pozory, stajemy przed niesamowitą grą akcji, wykorzystującą do granic możliwości rozległe środowisko. Już samo pole widzenia, według autorów ponad 800 metrów, podczas patrzenia na bajeczną zatokę czy gęsto zarośniętą dżunglę pozostawia inne tego typu produkcje daleko w tyle, niejednokrotnie zapierając dech w piersiach ogromem szczegółów i jakością grafiki.

Far Cry jest niewątpliwie grą, którą można uznać za przełom w tej kategorii gier, a to ze względu na rewolucyjną szatę graficzną oraz ogromną grywalność, trzymającą gracza przed monitorem przez długie godziny.

Far Cry zaliczana jest do największych jakie kiedykolwiek zaistniały w trójwymiarowych grach komputerowych. Składa się nań kilkanaście wysp tropikalnych, z których każda szczyci się odmiennym charakterem, inną topografią i różną florą. Gra jest jedną z najbardziej wciągających,a graczowi towarzyszą przy tym niesamowite emocje.


Select Device to get Review
Cena: Darmowe
Kategoria : Gry
Deweloper : Crytek
Sponsored Link

O ..

Far Cry - gra komputerowa wyprodukowana przez Crytek i wydana przez Ubisoft w 2004 roku. Jest to gra akcji, typu First Person Shooter, a głównym bohaterem jest Jack Carver, były amerykański żołnierz.


Historia przedstawiona przez autorów jest ciekawym wstępem do całej opowieści. Główny bohater, Jack Carver, chcąc oderwać się od społeczności wielkich miast rozwinął niewielki biznes przewoźniczy na południowym Pacyfiku. Zgłosiła się do niego dziennikarka, z prośbą o przetransportowanie jej w rejon wysp Mikronezji.  Nasz bohater zgodził się wykonać to zadanie, wyglądające na prostą wycieczkę po słonecznych rejonach. Niestety zaraz po dotarciu na miejsce, jego łódź została ostrzelana i zatopiona przez nieznane jednostki militarne, dziennikarka przepadła, a Jack został sam na sam z mieszkańcami wyspy. Niestety okażą się to być nie tylko krwiożercze zwierzęta, a jego głównym celem będzie przetrwanie i znalezienie wyjścia z tego piekła na ziemi.


Atrakcje dla gracza


Rozgrywane na bardzo rozległym i zróżnicowanym terenie zadania nie są z góry narzucone. Gracz penetrując okolicę, sam natknie się na problemy czy łamigłówki, wymagające spełnienia określonych warunków, by móc kontynuować wędrówkę w poszukiwaniu zaginionej dziennikarki i sposobu wydostania się z przeklętej wyspy. Zwiedzi przy tym nie tylko niebezpieczne, gęsto porośnięte tropikalną roślinnością lasy czy gorące plaże, które są wizytówką tej gry. Autorzy postarali się również w odtworzeniu ciekawych kompleksów, zarówno podziemnych, jak i wnętrz budynków. Zróżnicowanie to jest szczególnie wyraźne podczas dobierania odpowiedniego arsenału w razie zagrożenia.


Równie ciekawym elementem Far Cry są przeciwnicy, a dokładnie rzecz biorąc - sztuczna inteligencji. Autorzy zrezygnowali zupełnie z zachowania opisywanego skryptami. Oponenci reagują w czasie rzeczywistym na poczynania gracza, jeśli tylko go zauważą. Już szmer czy jakiś dziwny odgłos działa na nich jak czerwona płachta na byka. Do tego nie trzymają się konkretnych połaci terenu i potrafią go wykorzystać, chowając się za przeszkodami czy zachodząc gracza z kilku stron jednocześnie. Jeśli już go wytropią, potrafią ścigać przez cała wyspę. A wyżsi ranga oficerowie są w stanie wezwać okoliczne posiłki na pomoc w łapaniu zbiega.


Wskazówki
Istnieje kilka mozliwosci, które ukrywaja te realizacje, co moze byc bardzo przydatne:

- Bądź uważny

- Rozglądaj się dookoła siebie, ponieważ w pobliżu może być niebezpieczeństwo

Pros/Cons
Pros
- Klasyka gatunku

- Oryginalna, pełna detali sceneria

- Wciągająca rozgrywka
Cons
- Nieco przestarzała grafika
Others..


Search
Premium za darmo!
Uzyskaj dostep do wszystkich tresci premium i znacznie wiekszej ilosci gier i aplikacji oraz pomocy!

ZA DARMO
Wyślij nam swoją aplikację!
Wyślij aplikację do naszego sklepu. Darmowe statystyki, recenzje, pliki do pobrania..

Skontaktuj się z nami
ZASUBSKRYBUJ DZISIAJ!
Zasubskrybuj nasz tygodniowy Newsletter i otrzymuj aktualności na email.
Others..


Klauzula informacyjna Naszą misją jest umożliwienie ludziom pokazywania tylko najlepszych wyników wyszukiwania i recenzji. Dzięki temu zapewniamy Ci ogromny wybór wyników, recenzji, najlepszych gier wideo i aplikacji, wiadomości z gier, zakupów i wiele innych. Pamiętaj, że nie jesteśmy powiązani z żadnym producentem oprogramowania do gier lub aplikacji, chyba że określono inaczej. Wszystkie gry i aplikacje, które można znaleźć w naszym katalogu lub wynikach wyszukiwania, są oryginalne i nie zostały w żaden sposób zmodyfikowane.

Plcoon.com
Sieć grupowa. Ta strona jest zoptymalizowana

plcoon.com 2015© Gowa internet mobile SL VAT ID: B87495891. All Rights Reserved. TOS | Contact | About us | Używamy plików cookie w naszych usługach. Jeśli korzystasz z tej strony, akceptujesz warunki ich użytkowania. Więcej informacji