Recenzja Dead by Daylight

Zaktualizowano 04.08.2020

Dead by Daylight - gra z gatunku horror pozwala nam przenieść się do ,,świata grozy' i sprawdzić jak zareagowalibyśmy na miejscu osoby ściganej przez seryjnego zabójcę


Nasza ocena (7.3)
Kategoria : Gry
Desenvolvedor : Behaviour Interactive
Rev PEGI 3
Sponsored Link

Rozgrywka Dead by Daylight jest asymetryczna, tj. jeden gracz staje do rozgrywki przeciwko zazwyczaj czterem innym. Ta grupa pięciu graczy to maksymalnie 4 uciekinierów i jeden zabójca. Zadaniem uciekinierów jest wydostanie się z zamkniętej mapy gry, zaś zadaniem zabójcy jest uniemożliwienie tego. Gracze chcący uciec mają za zadanie naprawienie i włączenie odpowiedniej liczby generatorów prądu, pozwalających na otwarcie drzwi i ucieczkę z terenu mapy. Zadaniem zabójcy jest zabicie pozostałych graczy (uciekinierów).

Gracze po obu stronach mają możliwość wybrania postaci, którą chcą kierować w grze. Uciekający mają do dyspozycji 11 postaci, każda mająca inne zdolności do wykorzystania w trakcie rozgrywki. Grający zabójcą również posiada opcje wyboru spośród 13 postaci (może to być to m.in. Michael Myers), z których każda ma inne zdolności i techniki zabijania. Kierując mordercą, akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej. Natomiast grający jego ofiarami otrzymują widok z kamery TPP, co pozwala im na lepszą orientację w otoczeniu i umożliwia np. zobaczenie tego, co jest za rogiem bez konieczności zdradzania swojej pozycji. Aby ocaleć, potencjalne ofiary zostają zmuszone do współpracowania ze sobą, ale nie oznacza to wcale, że zawsze powinny mieć na uwadze los swoich towarzyszy. W każdej rozgrywce pojawiają się bowiem liczne okazje do zdradzenia sojuszników, gdyż ostatecznie priorytetem jest przetrwanie naszej postaci, nawet kosztem śmierci innych ludzi. 

Stworzone przez studio Behaviour Interactive (Naughty Bear…) Dead by Daylight bardzo zgrabnie wykorzystuje wszystkie klisze tego zabawnego gatunku. Tylko nie z przymrużeniem oka, jak w Until Dawn (dopiero teraz zauważyłem podobieństwo w tytułach). Ponieważ jakiejkolwiek zabawy formułą tutaj nie uświadczycie. DbD pozostaje wierne kampowej tradycji. Pozwala jednak doświadczyć jej poniekąd inaczej. Na świeżo i z ogromną dawką imersji. Słowem – sprawdzić się w tych wszystkich sytuacjach, z których mamy ubaw w trakcie seansu. I samemu pomyśleć to klasyczne „powinniśmy się rozdzielić”.


Wybierz urządzenie, aby uzyskać recenzję
Kategoria : Gry
Desenvolvedor : Behaviour Interactive
Sponsored Link

Dead by Daylight dzieli się na dwie ,,frakcję" - Ocalali i Zabójcy. Tych pierwszych jest ucieczka przed drugimi zaś tych drugich złapać pierwszych zanim uciekną.


Dead by Daylight jest grą horror stworzoną i rozwijaną przez Behaviour Digital Inc. oraz wydaną przez Starbreeze Studios. Jest to gra wieloosobowa akcji/survival. Jeden z graczy wciela się w niepowstrzymanego zabójcę polującego na czwórkę ocalałych, którzy starają się uciec i przeżyć.


Gra została wydana 14 Czerwca 2016 roku.


Jako ocalały graj samodzielnie lub z drużyną, starając się uniknąć nieznanego zagrożenia. Używaj zdobytych przedmiotów, odblokuj umiejętności i używaj elementów otoczenia aby uciec od zabójcy, który nie będzie chętny, by ci na to pozwolić.


Nigdy nie wiesz czego się spodziewać, z czym się mierzysz, ani jak się wydostać. Będziesz zmuszony do podejmowania wyborów bez zastanowienia, a od każdego z nich może zależeć twoje przetrwanie


Znajdziesz tu każdy rodzaj zabójcy, od brutalnego sadysty do przerażającego, paranormalnego bytu. Zostań mistrzem w korzystaniu z unikalnych mocy każdego z nich i użyj ich, aby śledzić, polować, powalać i poświęcać swoje ofiary, zanim zyskają one możliwość ucieczki.


Mapa, okoliczności i unikalne myślenie każdego człowieka sprawiają, że każda rozgrywka w Dead by Daylight jest niepowtarzalnym, nieprzewidywalnym scenariuszem który tworzy każdy z graczy


Każda postać w Dead by Daylight posiada własne umiejętności, które trzeba odblokować i które można dostosować do własnego stylu gry. Użyj swojego doświadczenia, umiejętności i wyposażenia aby piąć się na szczyt rankingu, a może odkryjesz prawdę kryjącą się za mgłą.Porady

Porady dla uciekającego:

-Często się rozgladaj czy nie ma nikogo w pobliżu podczas naprawiania silników,
-Rozwalaj poszczególne przedmioty, aby powalić zabójcę i zyskać kilka cennych sekund,
Porady dla zabójcy:
-Po złapaniu gracza odczekaj kilka sekund, aż umrze w innym przypadku może być uwolniony przez uciekających,
-Staraj się nie skupiać na ściganiu jednego gracza, aby w miarę lepszej sytuacji być w stanie zaatakować innego

Za/Przeciw
Pros
-Możliwość poczucia się jak zabójca lub uciekający,
-Wyczula nasze zmysły i zwiększa skupienie
CONS
-Gra może się znudzić się po wielu godzinach gry,
-Powtarzający się schemat

Kontynuuj pobieranie za darmo Review

Dead by Daylight

Uzyskaj ostatnią recenzję 04.08.2020

Szukaj

Wolny
Wyślij nam swoją aplikację!
Wyślij nam swoją aplikację za darmo do naszego sklepu. Bezpłatne statystyki, przegląd, pobieranie ...

Skontaktuj się z nami

Informacje Naszą misją jest umożliwienie ludziom wyświetlania tylko najlepszych wyników wyszukiwania i recenzji. Dlatego oferujemy szeroką gamę najlepszych wyników, recenzji, gier i aplikacji wideo, wiadomości o grach, zakupów i wiele więcej. Należy pamiętać, że nie jesteśmy powiązani z żadnym twórcą gier ani aplikacji, chyba że określono inaczej. Wszystkie gry i aplikacje, które można znaleźć w naszym katalogu lub w wynikach wyszukiwania, są autentyczne i nie zostały w żaden sposób zmodyfikowane.

O nas | Warunki | Kontakt | plcoon.com Gowa internet mobile SL VAT ID: B87495891. Todos os direitos reservados. | _lang_pie_uso Zobacz informacje